вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od należytego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий